Międzynarodowe Dni Białej Laski

Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie zorganizowanym przez Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 im. L. Braille'a w Bydgoszczy w ramach kampanii społecznej „ Ja nie widzę Ciebie Ty zobacz mnie”. Temat tegorocznej pracy to „Znana książka pełna wartości”.

ZASADY OGÓLNE KONKURSU:

1. Temat pracy dotyczy dotykowej strony tytułowej znanej książki z zakresu literatury dziecięcej i młodzieżowej.

2. Zadaniem uczestnika jest wykonanie wypukłej strony tytułowej w formacie A3, umożliwiając rozróżnianie elementów przez dotyk, stymulując percepcję osób, które nie widzą (praca pozbawiona zbędnych szczegółów, ze zróżnicowaną fakturą, z odpowiednimi odległościami pomiędzy elementami)

3. Do wykonania pracy uczestnik powinien użyć trwałych i bezpiecznych w dotyku materiałów o różnych fakturach.

4. Prace powinny być wykonane indywidualnie, organizator nie dopuszcza prac zbiorowych.

5. Każda praca powinna zawierać tytuł ilustrowanej książki.

Prace są oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

TERMIN ODDAWANIA PRAC UPŁYWA 20 PAŹDZIERNIKA.

PRACE ODDAJMY DO POKOJU NAUCZYCIELSKIEGO Z DOPISKIEM: DLA P. KARINY ROMEL-GROMACKIEJ.

Jesteś tutaj: Start Dla uczniów Konkursy Międzynarodowe Dni Białej Laski