„SŁOWACKI WYSP TROPIKALNYCH” - PODRÓŻE LITERACKIE Z JOSEPHEM CONRADEM.

                                                                                          

conrad2 

      „Daj mi właściwe słowo i odpowiedni akcent, a poruszę świat. ”  - Joseph Conrad   

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018 kontynuujemy realizację Programu Humanistyczno-Geograficznego dla uczniów drugich i trzecich klas gimnazjum oraz siódmych klas szkoły podstawowej  „SŁOWACKI WYSP TROPIKALNYCH” - PODRÓŻE LITERACKIE Z JOSEPHEM CONRADEM. 

Przypominamy, że program edukacyjny związany jest z obchodami Roku Josepha Conrada ustanowionego przez Sejmową Komisję Kultury i Środków Przekazu  w związku z 160 rocznicą urodzin pisarza i obejmuje działania, których realizację zaplanowano na 2017 rok. Celem programujest zapoznanie z biografią i elementami twórczościJózefa Teodora Konrada Korzeniowskiego oraz zainspirowanie młodzieży do twórczego działania.  Będziemy nadal wspólnie podążać trasą literackich podróży pisarza. Drugim przystankiem jest Afryka. W związku z tym etapem życia autora licznych powieści, nowel i opowiadań przygotowałyśmy dla Was trzy konkursy.

  1. .      „Przygoda w Afryce”- opowiadanie twórcze- konkurs literacki.
  2. .      „Krajobrazy Konga” – konkurs na najpiękniejszy album lub portfolio.
  3. .      „Różni ludzie, różna mądrość”- dialog z pisarzem - konkurs literacki.

 

Zachęcamy do udziału w konkursach.

Oprócz nagród rzeczowych otrzymacie cząstkowe oceny z języka polskiego lub geografii.

Czekamy na Wasze prace do 20.10.2017r.

Szczegółowych informacji udzielają: B. Dirbach- sala 217,  A. Pol- sala 204

 

Jesteś tutaj: Start Dla uczniów Konkursy „SŁOWACKI WYSP TROPIKALNYCH” - PODRÓŻE LITERACKIE Z JOSEPHEM CONRADEM.