Arcydzieła z odpadów

Zapraszamy uczniów kl.1-3 do udziału w konkursie plastycznym „Arcydzieła z odpadów”, organizowanym przez Stowarzyszenie Kujawsko – Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku. 

  • Każdy uczestnik wykonuje samodzielnie jedną pracę plastyczną (może to być np. zabawka, przedmiot użytkowy, strój ekologiczny, gra)
  • Wielkość prac przestrzennych nie powinna przekraczać w najdłuższym wymiarze 50 cm
  • Do pracy należy dołączyć etykietę wg wzoru: imię i nazwisko autora, wiek, opiekun oraz telefon lub e-mail kontaktowy, nazwa i adres szkoły 
  • Do każdej pracy musi być dołączona podpisana zgoda rodzica na udział w konkursie i przetwarzanie danych osobowych (do pobrania w s.009 lub portierni) 
  • Prace powinny być wykonane wyłącznie z przedmiotów będących odpadami – śmieciami: puszki aluminiowe, makulatura, zużyte przedmioty plastikowe i szklane, szmaty, lub materiałów naturalnych: drewno, sznurek, słoma itp.

Ocenie podlegać będziezgodność z tematem i wymaganiami regulaminowymi, rodzaj wykorzystanych materiałów, oryginalność i użyteczność dzieła, estetyka wykonania

Prace należy dostarczyć do 1 kwietnia 19 r. do s. 009.

Marlena Szymańska, Anna Rydzyńska

Konkurs wielkanocny dla klas 1-3 SP

Zapraszamy chętnych uczniów klas 1-3 do wzięcia udziału w wielkanocnym konkursie, którego organizatorem jest Urząd Miasta Bydgoszcz. Praca konkursowa to kartka wielkanocna z motywem bydgoskim wykonana w formacie A4. Używając płaskich technik plastycznych jak rysowanie, malowanie czy wyklejanie( unikając ozdób jak koraliki brokat czy grube naklejki) prosimy stworzyć projekt kartki świątecznej i dostarczyć ją wraz z podpisaną zgodą rodzica do 27 marca do sali nr 009. Wybrane projekty zostaną wydrukowane na kartkach świątecznych wysyłanych przez Prezydenta Bydgoszczy do lokalnych instytucji, honorowych bydgoszczan oraz partnerów miasta. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.
 
koordynatorki konkursu:Anna Rydzyńska, Marlena Szymańska

„Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna”

Zbliża się radosny i wyjątkowy czas w tym roku, czyli Wielkanoc. Właśnie z tej okazji, organizuję konkurs dla uczniów klas 4 – 6 szkoły podstawowej pt. "Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna". Każdy uczeń może zaprezentować swoją wersję świątecznej dekoracji, wykorzystując kreatywność oraz zdolności manualne. Do każdej pracy proszę dołączyć kartkę z imieniem, nazwiskiem i klasą, do której uczęszczamy.

Na prace czekam do 29 marca 2019 roku.

Aleksandra Wieczorek

KONKURS DLA kl. 2 i 3 SP

wielkanoc2Zapraszamy uczniów klas 2 i 3 sp do udziału w konkursie grafiki komputerowej KARTKA WIELKANOCNA”.

Cele konkursu:

-  podtrzymywanie świątecznych tradycji,

-  rozbudzanie aktywności twórczej dzieci,

-  zastosowanie komputera w twórczości graficznej,

-  rozwijanie umiejętności i zdolności.

Warunki konkursu:

-  format prac A5 lub A4,

-  samodzielne wykonanie ( nie wklejać gotowych elementów rysunkowych),

-  prace muszą być wydrukowane,

-  czytelny podpis na odwrocie: imię, nazwisko, klasa.

Termin składania prac: do 5.04.2019r. (p. D. Hernet s. 012 lub p. J. Puziak s.008).

„Interesting facts about Alaska and Hawaii” - konkurs

alaskahawaje 

Dnia 19.03 w stołówce szkolnej o 9.30 odbędzie się konkurs z języka angielskiego „Interesting facts about Alaska and Hawaii”. Wszystkich zgłoszonych serdecznie zapraszamy. Po konkursie uczniowie wracają na lekcje.

Karina Romel-Gromacka, Sylwia Sobczuk

Już po raz piąty odświeżamy gwarę bydgoską

gwara2Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w piątej już edycji Międzyszkolnego konkursu „Czy się odważę mówić w gwarze?”, która odbędzie się 4 kwietnia (czwartek) o godz. 10.00 na barce Lemara. Szczegóły – w załączniku.

Regulamin

Załącznik nr1 

Katarzyna Jarzembowska, Patrycja Kowalczyk

Konkurs geograficzny

W związku z realizowanym w szkole z programem „ Zbigniew Herbert - słowa i obrazy” zapraszam do udziału w konkursie uczniów klas 5-8 szkoły podstawowej oraz gimnazjum:„ Podróże Zbigniewa Herberta” lub „ Podróże Pana Cogito” .

Praca polega na wykonaniu folderu geograficznego do 31 marca 2019 r.

n-l geografii: Bożena Dirbach

Niedługo święta ,czyli jak pięknie przygotować stół wielkanocny ?

Serdecznie zapraszamy   uczniów klas 4-8 do udziału w kolejnej edycji szkolnego konkursu pod hasłem „Jak pięknie przygotować stół wielkanocny?” . Mamy nadzieję, że oryginalnych pomysłów, pięknych dekoracji i świątecznego nastroju nie zabraknie nam 1 kwietnia, w poniedziałek , o godzinie 8 40 w szkolnej stołówce. Prosimy o zgłaszanie się 3- 5 osobowych zespołów do 26 marca .

Czekamy na Was w sali 103 i 217

organizatorki: Bożena Dirbach i Jolanta Nadolna

Konkurs informatyczny „Unia Europejska w pigułce”

Rok 2019 upływa nam pod hasłem Roku Wolności. Ma na to wpływ między innymi 15. rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej. Z taj okazji, mamy ogromną przyjemność ogłosić konkurs informatyczny pt. „Unia Europejska w pigułce” na najlepszą prezentację multimedialną. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej i gimnazjum.

Prezentacje można przekazywać do nauczycieli informatyki do 29 marca 2019 roku. Szczegółowe informacje u organizatorek konkursu.

Marzena Marynowska i Aleksandra Wieczorek

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS O TEMATYCE REGIONALNEJ " NA PRZEJAŻDŻCE KONNYM TRAMWAJEM PO BYDGOSZCZY"

Zapraszam uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie organizowanym przez SP nr 56 w Bydgoszczy. Tym razem zadanie konkursowe polega na stworzeniu komiksu dotyczącego tramwajów konnych w naszym mieście. Prace konkursowe proszę przekazywać nauczycielom historii do 17 marca br. 
W załącznikach znajdziecie regulamin konkursu, kartę samooceny oraz materiały o historii bydgoskiego tramwaju do wykorzystania podczas tworzenia komiksu. Zachęcam do sięgnięcia po inne źródła. 
 
 Patrycja Kowalczyk
Jesteś tutaj: Start Dla uczniów Konkursy