Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - konkurs

 29 września będziemy obchodzić VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie na plakat promujący to wydarzenie. Prace prosimy wykonać w formacie A3 dowolną techniką i oddać nauczycielowi matematyki do 27 września. Na zwycięzców czekają dyplomy i cząstkowe oceny z matematyki.

Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele matematyki.

Zaproszenie do międzyszkolnego konkursu historycznego dla klas V-VII

pilsudski
 
Zapraszamy do udziału w międzyszkolnym konkursie o Jóżefie Piłsudskim.
 
 
Wszelkie pytania w sprawie konkursu można kierować do nauczycieli historii.
Termin oddawania prac do nauczycieli: 15 października.

August Renoir bohaterem kolejnej edycji konkursu literacko-plastycznego

Nasza szkoła i Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa zapraszają do udziału w VI edycji Wojewódzkiego konkursu literacko-plastycznego „W malarskim obiektywie Augusta Renoira”.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas gimnazjalnych oraz klas 5-7 szkoły podstawowej i obejmuje dwie kategorie (do wyboru):

A) praca plastyczna: inspirowana twórczością Augusta Renoira – ujęcie fragmentu otaczającej nas rzeczywistości, codzienności w impresjonistyczny sposób (format A3; technika: mieszana, akwarele, gwasz, tempera, kredki, pastele itp.);

B) praca literacka: tekst prozatorski (maksymalnie 1 strona A4), w którym – w formie dialogu – zostanie przedstawiona rozmowa między wybranymi postaciami z dowolnego obrazu artysty (np. między kobietą a mężczyzną z płótna Taniec dwojga ludzi lub postaciami ze Śniadania wioślarzy). Proszę podać tytuł dzieła, które stało się inspiracją pracy literackiej.

Prace należy przynosić lub przesyłać na adres Szkoły Podstawowej nr 31 do 16 października. Nauczyciele-opiekunowie zostaną powiadomieni telefonicznie o wynikach konkursu i zaproszeni wraz z laureatami na galę finałową, która odbędzie się 6 listopada o godz. 13.00 w siedzibie Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej przy ul. Toruńskiej 55-57 w Bydgoszczy.

Nadsyłane prace powinny zawierać opis z następującymi informacjami: imię i nazwisko autora;

wiek ucznia; adres szkoły; imię i nazwisko opiekuna oraz telefon kontaktowy; dopisek na kopercie: KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY RENOIR.

Zapraszamy!

Joanna Grabowska i Katarzyna Jarzembowska

„SŁOWACKI WYSP TROPIKALNYCH” - PODRÓŻE LITERACKIE Z JOSEPHEM CONRADEM.

                                                                                          

conrad2 

      „Daj mi właściwe słowo i odpowiedni akcent, a poruszę świat. ”  - Joseph Conrad   

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018 kontynuujemy realizację Programu Humanistyczno-Geograficznego dla uczniów drugich i trzecich klas gimnazjum oraz siódmych klas szkoły podstawowej  „SŁOWACKI WYSP TROPIKALNYCH” - PODRÓŻE LITERACKIE Z JOSEPHEM CONRADEM. 

Przypominamy, że program edukacyjny związany jest z obchodami Roku Josepha Conrada ustanowionego przez Sejmową Komisję Kultury i Środków Przekazu  w związku z 160 rocznicą urodzin pisarza i obejmuje działania, których realizację zaplanowano na 2017 rok. Celem programujest zapoznanie z biografią i elementami twórczościJózefa Teodora Konrada Korzeniowskiego oraz zainspirowanie młodzieży do twórczego działania.  Będziemy nadal wspólnie podążać trasą literackich podróży pisarza. Drugim przystankiem jest Afryka. W związku z tym etapem życia autora licznych powieści, nowel i opowiadań przygotowałyśmy dla Was trzy konkursy.

  1. .      „Przygoda w Afryce”- opowiadanie twórcze- konkurs literacki.
  2. .      „Krajobrazy Konga” – konkurs na najpiękniejszy album lub portfolio.
  3. .      „Różni ludzie, różna mądrość”- dialog z pisarzem - konkurs literacki.

 

Zachęcamy do udziału w konkursach.

Oprócz nagród rzeczowych otrzymacie cząstkowe oceny z języka polskiego lub geografii.

Czekamy na Wasze prace do 20.10.2017r.

Szczegółowych informacji udzielają: B. Dirbach- sala 217,  A. Pol- sala 204

 

Jesteś tutaj: Start Dla uczniów Konkursy