„Barbarzyńca w... mieście” – zaproszenie do konkursu poetyckiego

W tym roku już po raz siódmy nasza szkoła i „Przewodnik Katolicki” zapraszają do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim. Propozycja skierowana jest do uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych z Bydgoszczy i okolic.

W Roku Herberta zachęcamy młodych twórców do zmierzenia się z tematem „Barbarzyńca w… mieście”. Zadaniem dla wszystkich chętnych jest napisanie wiersza o mieście lub miasteczku, które wywarło na nich wrażenie, poruszyło, zachwyciło, urzekło swoim pięknem. Na Wasze prace czekamy do 8 marca. Szczegóły – w regulaminie.

Regulamin

Załącznik nr 1 

Zapraszamy!

Katarzyna Jarzembowska, Ewa Marach-Kunicka

Maska karnawałowa -konkurs dla klas 1-3

Zapraszamy chętnych uczniów klas 1-3 do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Tematem konkursu jest maska karnawałowa lub rekwizyt karnawałowy, który pasuje do stroju przebierańca. Prace wykonane dowolną techniką prosimy składać w sali nr 009 do dnia 11 lutego .

organizatorki:Marlena Szymańska, Anna Rydzyńska

"Ciepło bez smogu" - konkurs plastyczny

Zapraszamy uczniów kl. 1-3 do udziału w konkursie ,,Ciepło bez smogu" organizowanym przez KPEC Sp.z o.o. w Bydgoszczy. Praca ma być wykonana dowolną techniką, w formacie A4 lub A3 do 7.02.19r. Celem jest popularyzacja wiedzy dotyczącej ochrony powietrza w najbliższym otoczeniu, wskazanie powodów, dla których należy chronić powietrze oraz sposobów w jakich można to robić. Pracę należy opisać na osobnej kartce: imię, nazwisko, wiek, klasę, nazwę szkoły. Należy dołączyć zgodę rodziców na udział dziecka w konkursie (jest do odebrania w portierni). Kryteria oceny zgłoszonych prac: zgodność pracy z tematyką konkursu, staranność wykonania, oryginalność i czytelność przekazu treści ekologicznej, inwencja i pomysłowość. Nagrody: 1 miejsce-o wartości ok. 600zł, 2 miejsce o wartości ok. 400zł, 3 miejsce o wartości ok. 200zł, 10 wyróżnień o wartości 50zł każda. Na prace czekamy w sali 009 do czwartku 7.02.

M.Szymańska, A. Rydzyńska

Poetycko o Paderewskim

1 lutego w bibliotece V Liceum Ogólnokształcącego odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu poetyckiego na wiersz o patronie szkoły – Ignacym Janie Paderewskim.

Warunkiem uczestnictwa było samodzielne napisanie wiersza o wielkim Polaku, który niewątpliwie przyczynił się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Decyzją jury dwie uczennice naszej szkoły stanęły na najwyższych stopniach podium – 1. miejsce zdobyła Karolina Ojewska z klasy 6d, zaś 2. miejsce przypadło w udziale Zuzannie Fundameńskiej z klasy 7a.

Gratulacje!

Katarzyna Jarzembowska

„Interesting facts about Alaska and Hawaii” - konkurs

Zapraszamy uczniów klas VII, VIII i 3 gim do wzięcia udziału w konkursie z języka angielskiego zatytułowanego: „Interesting facts about Alaska and Hawaii”. W załączniku znajdziecie dwie strony tekstu (pierwsza o Hawajach, druga o Alasce), na podstawie którego będą przygotowane pytania konkursowe. Konkurs odbędzie się dopiero w marcu (dokładna data zostanie podana na początku marca) jednak już teraz celowo zamieszczamy materiały, abyście mieli wystarczająco dużo czasu na jak najlepsze przygotowanie. Chętni zgłaszają się do swoich nauczycieli języka angielskiego do końca lutego.

Alaska&Hawaii

- Karina Romel-Gromacka, Sylwia Sobczuk

Kultura i dobre maniery widziane oczyma poetów

       

                      „Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą.”

                                                             Adam Mickiewicz

 

„Savoir-vivre w poezji to tytuł szkolnego konkursu recytatorskiego, na który gorąco zapraszamy wszystkich uczniów klas 4-8 . Uczestników prosimy o zaprezentowanie dowolnego wiersza polskiego poety traktującego o zasadach dobrego wychowania w codziennym życiu. Przedsięwzięcie odbywa się w ramach programu „Dobre maniery, łamią bariery. Szkoła dobrych nawyków”. 

Zapraszamy 26 lutego (wtorek) o godzinie 13 20 do sali 217 na spotkanie z polską poezją                                                                                     

 -  Jolanta Nadolna i Bożena Dirbach

 

Już wkrótce spotkanie z ,,Kangurem’’…

Mamy nadzieję, że dla wszystkich uczestników tego Międzynarodowego Konkursu ,,Kangur Matematyczny’’ 21 marca 2019 roku będzie prawdziwym matematycznym świętem. ,,Dzień Kangura’’ rozpocznie się o godzinie 8.45, a na główkowanie nad trudnymi zadaniami mają wszyscy 75 minut. W konkursie mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych (od klasy drugiej szkoły podstawowej ), którzy zgłoszą udział u swojego nauczyciela do 31 stycznia. Konkurs przeprowadzany jest w sześciu kategoriach:

„Żaczek” — klasy 2 szkół podstawowych;

„Maluch” — klasy 3 i 4 szkół podstawowych;

„Beniamin” — klasy 5 i 6 szkół podstawowych;

„Kadet” — klasy 7 i 8 szkół podstawowych;

„Junior” — klasy III gimnazjów,

Każdy uczestnik otrzyma w prezencie układankę przestrzenną w postaci kuli-breloczka. Wszystkich chętnych zapraszamy i życzymy Wam już teraz świetnego wyniku.

Będziemy trzymać kciuki !!!                                                            

Opiekunowie konkursu: A. Kwapich, H. Szarkowska, H. Papke.

Konkurs "Christmas songs" dla najmłodszych

Zapraszamy chętnych uczniów z klas 1-3 do wzięcia udziału w konkursie wokalnym z języka angielskiego. Czekamy na prezentację piosenek o tematyce świątecznej  lub zimowej w języku angielskim 10 stycznia w sali nr 011 o godź. 12. Oceniana przez jury będzie poprawność językowa i wykonanie artystyczne. Piosenki można wykonywać z przygotowanym podkładem muzycznym.Zgłoszenia można kierować do nauczycieli j. angielskiego w kl. 1-3.Ciekawe nagrody czekają na zwycięzców. Zapraszamy

Organizatorki konkursu:Anna Rydzyńska, Zuzanna Bekisz-Michalska

„Łowcy supergłów, czyli... co ma jabłko do Newtona?”. Zapraszamy do Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy i Kreatywności!

Co należy zrobić? Wybrać ciekawą, intrygującą postać ze świata nauki – Einsteina, Darwina, Tapputi itp. (bez ograniczeń czasu i miejsca) oraz przygotować twórczą prezentację jej życia i dokonań (forma dowolna: komiks rysunkowy w formie książeczki, komiks złożony z autorskich zdjęć, animacja, film fabularny itp.). Rozwijajcie swoją wiedzę i bawcie się nauką!

Szczegóły dla zainteresowanych nauczycieli i uczniów w załączniku.

Zapraszamy!

 

REGULAMIN

OŚWIADCZENIE

 

Ewa Lewalska i Katarzyna Jarzembowska

Konkurs plastyczny "Moja najpiękniejsza choinka"

choinka2017 

Zapraszamy uczniów klas 1-3 SP 31 do udziału w szkolnym konkursie plastycznym ,,Moja najpiękniejsza choinka” Prace płaskie lub półprzestrzenne mogą być wykonane dowolną ciekawą techniką, w formacie A3 lub A4. Czekamy na nie do 17 XII 2018 r. w s. 009, a na autorów czekają już nagrody! 

Organizatorki: M. Szymańska, A. Rydzyńska

 

Jesteś tutaj: Start Dla uczniów Konkursy